Admirał Olga Kurganova

Raging Heroes, francuski wydawca modeli 28mm, kilka lat temu rozpoczął bezsystemową serię figurek „The Toughest Girls of the Galaxy”, w której to serii mamy do czynienia z zastępami atrakcyjnych pań z ciężkimi giwerami. I bardzo to szanuję.

Dziś w ramach przerwy od malowania prodosowych modeli do WZR, wziąłem na warsztat panią Olgę – członkinię oficerskiego tria sióstr Kurganova. Femme fatale w mundurze oficerskim? O bogowie, cóż może być lepszego? Zanim ludki z RH trafiły w moje łapki, przejrzałem wszystkie ich foldery z rysunkami koncepcyjnymi i renderami. Wszystko to wyglądało cudnie, toteż się spodziewałem, że malowanie będzie czystą przyjemnością. Nic bardziej mylnego. Na przykładzie tych modeli boleśnie się przekonałem się jaka jest przepaść między renderami a końcowym odlewem. Detale, które rewelacyjnie wyglądały na renderze, na figurce były już zbyt delikatne i praktycznie znikały już pod pierwszą warstwą farby. Wydobywanie guzików, insygniów, klamerek i monokla nasuwało skojarzenie z samobiczowaniem. Nadal jednak modele mi się szalenie podobają, mimo tego że malowanie ich stanowi udrękę. Bardzo liczę na to, że rzeźbiarze z RH pozbędą się nawyków z modelowania postaci do gier czy animacji i zaczną bardziej uwydatniać detale, tak by na gotowych figurkach dało się po ludzku pracować. Bo design to jednak mają fajny.

Malowanie: Michał „Nef” Rudzki

Reklamy

5 komentarzy Dodaj własny

 1. quidamcorvus pisze:

  E tam… Najważniejsze dwa detale ma dobrze widoczne 😉

  Polubienie

 2. gervaz pisze:

  W istocie – różnica między figurką a renderem kolosalna. Może dałoby się z niej coś więcej wyciągnąć – ale jakim nakładem czasu i pracy?

  Polubienie

 3. Dziadu pisze:

  No niestety klasyczny temat z firmami zatrudniającymi fajnych grafików i gości od 3D ale bez doświadczenia w ludkach. Anyway bardzo zacny lachon 🙂

  Polubienie

 4. Dhil Morgan pisze:

  Nogi to ma w kosmos długie kobita 🙂 Troszkę fotki małe, ale co trzeba to widać i wygląda zacnie 🙂

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s