Nurgle Warband #5 – Karl Krankheit

dnia

Karl Krankheit

Czas w końcu przedstawić całą nurglowa bandę i zamknąć opowieść o plugawych nieszczęśnikach z Mordheim. W dzisiejszym (przedostatnim) odcinku Karl Krankheit – herszt bandy, kapłan nurgla i wielki zdrajca świątyni Morr’a.

Karl był kapłanem w świątyni Morr’a – boga śmierci oraz snu. Od najmłodszych lat przygotowywany był do swej kapłańskiej posługi, co odbiło się wielce na jego psychice i postrzeganiu świata. Chlebem powszednim był dla niego widok martwych ciał, fetor rozkładających się zwłok i zawodzący dźwięk konających mieszkańców Mordheim. Nie mógł jednak zaakceptować bierności i stoickiego spokoju z jakimi jego świątynni współtowarzysze odprawiali ostatnie namaszczenia i chowali zmarłych. Karl nie godził się na to i poprzysiągł znaleźć remedium na choroby nękające miasto potępionych. W wolnych chwilach rozpoczął zatem studiowanie zakazanych ksiąg, tym samym zwracając na siebie uwagę papy Nurgla – bóstwa śmierci, chorób i rozkładu.

Krankheit bardzo szybko zawarł pakt z Wielkim Obrzydliwcem, zwiedziony obietnicą przedłużenia życia śmiertelnie chorym. Nie wiedział jednak, iż będzie to żywot w wiecznych cierpieniach, bardziej przypominający upodloną egzystencję na granicy życia i śmierci. Tym samym skazał wielu konających mieszkańców na los dużo gorszy niż ten, na który zasługiwali. Choroby nękające wielu mieszkańców przybierały na sile, ropne rany nigdy się nie goiły, odrażające mutacje stawały się coraz bardziej powszechne (acz skrzętnie ukrywane) lecz ich nosiciele nie mogli zaznać spokojnej śmierci. Zamiast tego zaczęli zamieniać się w potwory, groteskowych i wypaczonych niewolników Pana Rozkładu.

Karl postrzegał to wszystko jako cud i wielki dar dla potrzebujących. Jego znakiem rozpoznawczym stało się ropiejące piętno chaosu pokrywające prawą część pleców, oraz zardzewiała kosa będąca siedliskiem niezliczonej ilości chorób i plugastwa. Pewnej nocy Karl zbudził się natchniony nagłą wizją zesłaną mu przez Wielkiego Obrzydliwca. Bez słowa wstał, ubrał się, a następnie ruszył w ciemność. Wiedział że tej właśnie nocy spotka swych najwierniejszych wyznawców, grupę wybranych sług którzy razem z nim będą szerzyć imię Nurgla w mieście Mordheim.

 

Model Karla to oczywiście konwersja na całego. Korpus dowódcy kultystów chaosy z zestawu Dark Vengeance, kosa od flagellantów, pistolet z jakiegoś imperialnego ludka (bodajże z milicji) a  główka od maxmini.eu (brotherhood heads). A już niebawem ostatni członek zgniłej ekipy i szybkie podsumowanie. 🙂

Bird.

Reklamy

2 komentarze Dodaj własny

  1. Dhil Morgan pisze:

    Świetna konwersja, zestawienie kosa plus spluwa jest o dziwo (dla mnie) wyśmienice. I super pomalowany.

    Polubione przez 1 osoba

    1. No zestawienie nietypowe, to prawda. Ale chyba może działać 🙂 Fajnie że się podoba!

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s