Tagi

 

Złoczyńca!
Ach, jakże wdzięczny temat!
Nie ukrywam, długo zastanawiałem się jakiego ludaska zaprezentować z okazji XXIV edycji Figurkowego Karnawału Blogowego którego gospodarzem jest w tym miesiącu Tomek z bloga Sobie maluję.

Na celowniku byli m.in.: Liczmistrz Heinrich Kemmler, Vlad von Carstein, orkowy Warboss do wh40k i jeszcze kilka innych mało przyjemnych postaci 😉 Jednakże koniec końców zdecydowałem się zrealizowac projekt z którym nosiłem się od dłuższego czasu.

Panie i Panowie, przed Wami niesławny rzeźnik z Mordheim, sługa wielkiego obrzydliwca i ucieleśnienie wieprzowego obżarstwa – Wolfgang Wurstlieb!

Wolfgang prowadził w Mordheim sklep z mięsem i wędlinami. Do swych przetworów wpychał zgniłe mięso niewiadomego pochodzenia, a klienci jego sklepu nad wyraz często chorowali i skarżyli się na rozstroje żołądka oraz przedziwne wysypki na które żaden lekarz nie znał lekarstwa.

 

Okrutna prawda jest taka, że Wurstlieb był oddanym kultystą Nurgla, który z premedytacją przemycał zarazę do żołądków mieszkańców Mordheim. Wielki obrzydliwiec postanowił nagrodzić swego wiernego sługę nad wyraz szpetną mutacją. Gdy pewnego ranka Wolfgang obudził się, zamiast słów z jego ust wydostało się głośne chrumknięcie. Gdy spojrzał w lustro jego oczom ukazał się nabrzmiały ryjek i oklapnięte świńskie uszy. Chwycił zatem za swój zardzewiały tasak i ruszył chwalić imię swego pana w mrocznych zaułkach Mordheim…

 

Figurka jest oczywiście konwersją Lorda Plagi od Games Workshop, który jest moim skromnym zdaniem jednym z najbardziej udanych modeli w historii tej firmy. Świński łepek pochodzi z oferty maxmini.eu, a tasak to po prostu choppa od orkowych chłopaków 🙂

Podoba się? 🙂

Kwik, kwiiiik!

Bird

Reklamy